პრემიერი: ტექნიკური უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობისგან როდესაც მოვისმინეთ არგუმენტები, რაღაცას შეიძლება ვეთანხმებოდით, რაღაცას - არა, მაგრამ საბოლოო ჯამში გამოვიტანეთ დასკვნა, რომ თსუ-ს და ტექნიკური უნივერსიტეტის გაერთიანება აღარ იყო მიზანშეწონილი, ეს არის ჯანსაღი დისკუსიის შედეგი, ილიას უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს ორი საათი ჰქონდათ იმისთვის, რომ წარმოედგინათ არგუმენტები, არც ერთი არგუმენტი არ ყოფილა
პოლონეთის პრეზიდენტს მიაჩნია, რომ მის ქვეყანას ბირთვული იარაღი უნდა ჰქონდეს
ირაკლი კობახიძე: ჩვენ ვაცხადებთ, რომ აშშ-სთან გვსურს სტრატეგიული პარტნიორობის განახლება სუფთა ფურცლიდან კონკრეტული გზამკვლევით, გზავნილები, რასაც ჩვენ ვისმენთ კონკრეტულად მარკო რუბიოს მხრიდან, გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს
ლევან მაჭავარიანი: საიას შეუძლია, სასამართლოს ნებისმიერ რაღაცაზე მიმართოს - ქუჩაში წივილ-კივილს ყოველთვის სჯობს, სასამართლოში წახვიდე და შესაბამის განაჩენს დაელოდო
ირაკლი კობახიძე: რუსეთის ფედერაცია და ოთხი სხვა ქვეყანა არ აღიარებს საქართველოს ხელისუფლების იურისდიქციას საქართველოს ტერიტორიის 20%-ზე და საქართველოში არიან ექსტრემისტული ძალები, რომლებიც არ აღიარებენ ხელისუფლების იურისდიქციას ქვეყნის ტერიტორიის 100%-ზე, ჩვენ ვუპირისპირდებით ერთსაც და მეორესაც, ერთ შემთხვევაში ოკუპაციის შესახებ კანონით და მეორე შემთხვევაში, ექსტრემიზმის შესახებ ჩანაწერით სისხლის სამართლის კოდექსში
ირაკლი კობახიძე: ყველამ დაინახა, რომ „ბი-ბი-სი“-ზე გავრცელებული ინფორმაცია იყო სრული სიცრუე, სამარცხვინო ტყუილი, აქედან გამომდინარე მათ მოუწიათ ამ ტყუილის აღიარება და შესაბამისად, სარჩელშიც არ ვხვდებით არავითარ მინიშნებას კამიტთან დაკავშირებით
ირაკლი კობახიძე „გრანტების შესახებ“ კანონზე: ქვეყნის გარედან საქართველოში პოლიტიკა არ უნდა ფინანსდებოდეს და ზუსტად ამ იდეას ემსახურება იმ კანონპროექტების პაკეტი, რომელიც დაინიიცირდა პარლამენტში
პიმენ ყურაშვილი: რამდენიმე დღის წინ გამოცხადდა, რომ სახელმწიფო დააფინანსებს ფილტვის კიბოს სკრინინგს, რაც ძალიან საჭიროა, მით უმეტეს საქართველოში მწეველთა დიდი რაოდენობის გათვალისწინებით - გირჩევთ ყველას ვისაც გეკუთვნით, რომ ჩაიტაროთ ეს გამოკვლევა, ყოველწლიურად